Hüdrantide "päästmine" lumevangist

18.02 kell 10.00 kogunesid vanematekogu ja Jõhvi Noored Päästjad Jõhvi Põhikooli ette, et panna paika lahingplaan. Kohale tuli 12 tublit vabatahtliku, kes kõik olid väga positiivsed ja tundsid, et oma teoga teeme me head kõigile.
Kuna hüdrante on Jõhvi linnas palju, siis jaotasime ennast kolme gruppi, jaotades linna kolmeks ja alustasime oma missiooni. Kuna olime tellinud ideaalse ilma ( päike paistis ja mõni kraad miinust) siis enamus meie planeeritud tööst tegi ära päike, kes sulatas osaliselt punased hüdrandid juba välja, sellega vähendades meie tööd. Punaseid hüdrante, mis on kõigile hästi nähtavad puhastasime kokku 8 tk, tagades neile parema ligipääsu. Kilphüdrante (need on näevad välja nagu kaevuluugid) nägime ka mitmeid, aga neid puhastada oli keeruline, sest kohati oli peal ~15cm jääd. Nende hüdrantide ümbruses jälgisime, et oleksid nähtavad hüdranti asukohta markeerivad sildid. Osad sildid olid kasvanud võssa või mattunud lume alla. Kõikjal, kus oli võimalik, eemaldasime oksad ja lume, et neid silte oleks päästjatel võimalik hästi näha. Oli ka mitmeid silte, mis olid tuhmunud, aga usume, et meie päästjatel on kindlasti kõik meie piirkonnas olevad hüdrantide asukohad peas, aga sellegi poolest tegime nad veel nähtavamaks.
Jõhvi Noored Päästjad teadsid rääkida vanematekogu liikmetele hüdrantidest ja nende vajadustest, õpetades meile erinevaid tingmärke ja tähiseid, mida me igapäevaselt küll näeme aga tihtipeale ei tunnegi.
Kokkuvõtteks kirjeldaksin sündmust väga positiivselt, ilm oli väga ilus ja lastel oli hea meel olla kasulik. Tänu meie tegevusele on võimaliku tulekahju korral päästjatel lihtsam ja kiirem tegutseda. Kokku kontrollisime 130 hüdranti, panime kirja kõik tähelepanekud, mida meie meeskonnad üles märkisid ja edastame need ka päästeametile.
Tänan kõiki osalejaid ja kaasaelajaid!
Jõhvi Põhikooli vanematekogu
Janek Šibalov