„Politseinik nädalaks kooli“

Tagasi
Projekti „Politseinik nädalaks kooli“ raames külastasin eelmise ja selle nädala jooksul Jõhvi Põhikooli. Antud projekti eesmärgiks on õpilastega suhelda, neile loenguid teha ning usaldussuhe luua. Samuti on projekti üheks eesmärgiks kooli probleemide kaardistamine ning koolipersonaliga suhtlemine ja neile koolituse tegemine.
23. märtsil viisin koos piirkonnapolitseinik Mark Gužovskiga õpetajatele läbi koolituse ebatraditsiooniliste ohtude tuvastamise ning kriisiolukordade lahendamise kohta. Tutvustasime õpetajatele mis on ebatraditsioonilised ohud, kuidas vastumeetmeid kasutada ning mis on "zero to hero" kontseptsioon. Samuti rääkisime, mis on äkkrünnak ning kuidas seda ära tunda ja kuidas käituda. Lisaks rääkisime lähemalt, mis on ohumärgid, et õpilane võib toime panna äärmusliku vägivallateo või mida ühist on ekstreemse vägivalla toimepanijatel. Koolitusel tõime välja millist infot tuleb äkkrünnaku kohta 112-le edastada ja kuidas tegutseda esmareageerijate saabumisel. Arutlesime ka selle üle, kuidas saavad haridustöötajad kirjeldatud ohte ennetada ja maandada ning kuidas tuleb vastasega suhelda. Rääkisime traumajärgsest stressihäirest ja sellest, kuidas intsidendist väljuda, kuidas õpilastega juhtunust rääkida ning tavarutiine taastada.
24. märtsil osalesin 2.g, 3.g ning 3.b klassi tundides, kus rääkisime õpilastega erinevatest liiklusmärkidest ning mängisime liiklusalast mängu „Aga Mina“. Põrandamängu eesmärk on mängu kaudu suurendada väikelaste teadmisi selle kohta, kuidas vältida vigastuste tekkimist liikluses olles. Mängu eesmärk on õpetada lapsi ohte märkama ja teadvustama ning ohuolukordi teadlikult vältima. Meeldiv oli see, et lapsed tunnevad liiklusmärke väga hästi ning oskasid 12 erineva olukorra puhul rääkida, mis oli piltidel hästi, mis halvasti ja mis sellistes olukordades juhtuda võib.
27. märtsil osalesin koos abipolitseinik Reigo Sulumetsaga 2.g, 3.g, 7.g ja 8.g klassi tundides. 2.g ja 3.g õpilastega rääkisime koolikiusamisest. Tõime välja, millised on koolikiusamise liigid ja arutlesime, et keda kiusatakse, kes kiusavad ja miks nad seda teevad. Rääkisime lähemalt, mis rollid on kiusamismudelis ning mis võib kiusatavaga juhtuda ja mida teha, kui kedagi kiusatakse.
7.g ja 8.g klassi õpilastele rääkisime lähemalt küberkiusamisest, selle definitsioonist ja liikidest, arvutimängudest ning küberkiusamise ja koolikiusamise erinevustest. Samuti rääkisime soovimatutest tutvustest, andmete kuritarvitamisest, piltide ja videote jagamisest, ohutu internetikäitumise ABC-st, küberkiusamise mõjust kiusatavale ja sellest, et mida tuleb teha, kui oled küberkiusamise ohvriks langenud. Lapsed said teada, kes on veebipolitseinikud ning et kuidas nende poole pöörduda saab.​
29. märtsil osalesin koos abipolitseinik Reigo Sulumetsaga 5.a, 5.c, 7.g ja 8.g tundides. 5.a ja 5.c klass said endale samasuguseid teadmisi küberkiusamise kohta, mida omandasid 27. märtsil 7.g ja 8.g klass.
Kokkuvõtlikult võin öelda, et Jõhvi Põhikoolis on väga toredad õpetajad ning õpilased. Mulle meeldis, et loengute ajal jagasid õpilased enda arvamusi ning et vahetundide ajal tulid meiega rääkima ka teiste klasside õpilased. Sain nii mõneltki õpilaselt olulisi infokilde, mida on vaja kontrollida ning mis vajavad politseipoolset sekkumist. Olin meeldivalt üllatunud, et paljud õpilased jooksid vahetundide ajal meie juurde ning tulid meid kallistama. Kahjuks ei jõudnud me paljude klasside tundidesse ning mitmed õpilased avaldasid soovi, et järgmisel korral selles projektis osaledes läheksin ka neile loenguid tegema. Kindlasti arvestan sellega ning proovin nende soovid ellu viia.
Suur aitäh Jõhvi Põhikooli õpetajatele ja õpilastele meeldiva koostöö eest!
Lugupidamisega
Jane Ilves
üleminspektor
Ida prefektuur, Jõhvi politseijaoskond, Jõhvi piirkonnagrupp
piirkonnapolitseinik
 
KONTAKTID
Jõhvi Põhikool
 Hariduse 5 
         Jõhvi, Ida-Virumaa
         41534 Eesti

    5668 8840
         Kõik telefonid
 
        

Arvetekeskus
         arved.johvivv@fitekdigi.com
 
      Koolimaja avatud
       7.15 avatakse koolimaja
       18.30 suletakse koolimaja

       8.00 avatakse spordikooli 
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed
       17.00 suletakse spordikooli
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed         ​

 
               
​​
 
TUNDIDE AJAD
1. 8.30 - 9.15
2. 9.25 - 10.10
söövad 1.-3. klassid
3. 10.30 - 11.15
söövad 4. - 6. klassid
4. 11.35 - 12.20
söövad 7. - 9. klassid
5. 12.40 - 13.25
6. 13.35 - 14.20
PPR söök
7. 14.30 - 15.15
8. 15.25 - 16.10
PROJEKTID JA KOOSTÖÖPARTNERID





 


 
OTSETEE
AVALEHT KOOLIPERE ÕPPIMINE KOOLIELU DOKUMENDID AJALUGU TUNNUSTAME VASTUVÕTT PAKUME TÖÖD