IV KOOLIOLÜMPIAMÄNGUD JÕHVI PÕHIKOOLIS 13.-17. september 2021

Toimuvad IV kooliolümpiamängud, mille korraldaja riik on Jaapan Tokyo (8. klassid). Olümpiamängudel osalevad klassid/riigid on kõik Aasia riigid. Kokku osaleb olümpial 26 riiki, umbes 550 õpilast ja 30 õpetajat. Olümpiamängud toimuvad 13.-17. septembril 2021.

Olümpial toimub:
  • Avatseremoonia;
  • Rongkäik  koolimajast Jõhvi parki, rongkäiguga koos liiguba ka olümpiatuli;
  • Kohtumine kuulsa sportlasega . Selle aastal on kokkulepped tehtud Kaido Höövelsoniga;
  • Võistlemine erinevatel spordialadel;
  • Lõiming õppetegevusse. Õpetajad erinevates ainetes tutvustavad spordi ajalugu, ausa spordi ideed. Klassijuhatajad koos õpilastega valmistab ette oma riigi plakatid, lipud, paraadvormid jne. Tutvutakse erinevate riikidega ja nende kultuuri ja ajalooga.
  • Lõputseremoonia ja autasustamine.

Võistluspaigad:
Kuna asume asenduskoolimajas, siis meie kooli juures ei ole staadionit. Võistlused toimuvad mööda linna laiali. Kasutame linnas erinevaid võimalusi.

Võistlusalad:
Meeskondlikud alad: viktoriin, mäkke teatejooks, sabade korjamine, lõbusad stardid, Jaapanlaste rahvussport pesapall, 3x3 tänavakorvpall, pallilahing.
Individuaalalad: Rattakross,  vigurrada tõukerattaga, ikebana kunst, 6-võistlus, mis koosnev erinevatest ülesannetest, krossijooks, sumomaadlus, mille aitab läbi viia Kaido Höövelson.

Osaleda saab klassist mitu võistkonda. Arvesse läheb parima meeskonna tulemus. Individuaalalade puhul on oluline see, et klassist võtaks osa võimalikult palju õpilasi. Iga osaleja annab üldarvestusse samuti punkte. Täpsem ajakava leitav Stuudiumis Tera kaustas.

Vanusegruppe on 4. Koos võistlevad 1.-2. klassid, 3.-4. klassid, 5.-6. klassid ja 7.-9.klassid +õpetajad.

Jagatakse välja  umbes 660 medalit ja diplomit.

Olümpiamängude medalid: Kujundus selgus kevadel 2021 aasta konkursitööde paremikust. Oma lemmikkavandi poolt said hääletada kõik õpilased ja õpetajad. Kahest paremast tööst saavadki medalid. Üks meeskonnaalade autasustamiseks ja teine individuaalalade võitjate autasustamiseks. Medalite autorid ja konkursi võitjad on Andres Kiisel 5.a klassist ja Anna Maarja Jakus 8.b klassist.

Medalid saavad olema sellised

Olümpiamängude logo ja kujunduse loovad  8.a klassi tüdrukute Grete Kramskoi ja Maian Kämära.

Samuti on loonud Grete ja Maian maskotid, kelle nimekonkurss on välja kuulutatud. Nimed tehakse teatavaks avatseremoonial.

Olümpiamängude ootuses on hea meenutada varajasemaid olümpiaid.

Ilmunud on  III kooliolümpiamängude raamat. Raamatu pani kokku 8.b klassi õpilane Tristan Tõkke.