Jõhvi Põhikooli sõbrapäev 2019

Tagasi
2019. aastal oli sõbrapäev Jõhvi Põhikoolis tegusam ja magusam kui varem. Lisaks aastatega armsaks saanud ettevõtmistele, sõbra otsimisele ja sõbrapostkastile, võis koolimajas tunda värskete pannkookide hõngu ning näha suhkruste suudega särasilmseid õpilasi sõbrapäevalikus riietuses kooli peal ringi liikumas.
Jõhvi Põhikooli Õpilasesindus seadis sel aastal üles Sõbra kohviku, kus üheskoos müüdi maiustusi ning värskelt küpsetatud pannkooke. Koolimaja 1. korruse 112. klass oli kaunistatud armastuse päevale kohaselt. Sinna loodi kohvik, kus said kõik end maiustades mõnusalt tunda. Menüüs olid Sõbra kohvikus vahvlid, muffinid, küpsisetort ning otse pannilt tulnud soojad pannkoogid, kõigele sai lisaks juurde valida ahvatlevaid lisandeid. Toidud kadusid letilt kiirelt ja kohviku sulgemisel peale 4. vahetundi oli kõik väljapandu müüdud, kuid see-eest ei kadunud naeratused õpilaste nägudelt hetkekski.
Kohviku ülesehitajateks ja eestvedajateks olid Õpilasesinduse liikmed, nii väiksemad kui suuremad. Üheskoos tehti hoolikalt tööd ja ettevalmistusi, et ettevõtmine õnnestuks ning külastajatele parimaid maiustusi pakkuda saaks. Nii vahvlid, tort kui ka muffinid olid eelnevalt küpsetatud usinate ÕE liikmete poolt, pannkooke valmistati aga Sõbra kohvikus kohapeal, et maitseelamus oleks võimalikult hea ja värske. Leti taga tegutsesid samuti noored ise, kasutades muuhulgas müümisel ka oma arvutamisoskusi. Tegemist oli palju, sest näljaste külaliste arv kasvas iga vahetunniga, mis aga muutis kõigi tuju üha paremaks ja naeratused aina säravamaks. Kohvikus müümisel kogutud raha planeeritakse kasutada koolis mõne suurema ürituse korraldamiseks, et õpilasteni tuua lisaks headele maitseelamustele ka rõõmutoovaid emotsioone.
Sõbra kohvik oli esmakordne taoline kogemus nii Õpilasesindusele kui ka teistele kooli õpilastele, kuid ei jää kindlasti viimaseks. Korralduse käigus õpiti palju uut ning praktiseeriti nii mõndagi varasemalt õpitut. 2019.aasta sõbrapäev oli selline, mida kauaks mäletama jäädakse. See tõi rutiinsesse, kohati üksluisesse igapäevaellu ka midagi uut ja põnevat.

Sirely Veri
Jõhvi Põhikooli õpilasesinduse president
KONTAKTID
Jõhvi Põhikool
Hariduse 5
Jõhvi, Ida-Virumaa
41534 Eesti
33 95 790

Arvetekeskus
         johvi.arved@dstream.ee
 
      Koolimaja avatud
       E-R 7.00-20.00,
       koolivaheaegadel vastavalt
       vajadusele
 
 

 
TUNDIDE AJAD
1. tund:     08:30 - 09:15
2. tund:     09:25 - 10:10
3. tund:     10:30 - 11:15
4. tund:     11:35 - 12:20
5. tund:     12:40 - 13:25
6. tund:     13:35 - 14:20
7. tund:     14:30 - 15:15
8. tund:     15:25 - 16:10
PROJEKTID JA KOOSTÖÖPARTNERID

 

 


 
AVALEHT KOOLIPERE ÕPPIMINE KOOLIELU DOKUMENDID AJALUGU TUNNUSTAME VASTUVÕTT PAKUME TÖÖD