Ühiskonnaõpetuse olümpiaadid (piirkondlik ja vabariiklik)

Tagasi
19.-20. jaanuaril 2023 toimus ühiskonnaõpetuse piirkondlik olümpiaad. Olümpiaadi esimesel päeval toimus individuaalne teadmiste kontroll, millest võtsid osa Artur Tšužas ja Darja Nikitina 9. klassidest, teisel päeval aga meeskonnavõistlus, millest võtsid osa neli võistkonda 9. klassidest:
I (Polina Rjabušenko, Lisett Pullerits, Andreas Sandvik ja Markus Smorodin)
II (Christofer Kama, Gregory Johan Lizdenis, Rait Anger ja Rudolf Rostin)
III (Alisa Brenkina, Albina Lobanova, Gregor Tristan Tõkke, Simon-Henry Peepmaa)
IV (Egor Kokkel, Artur Tšužas, Semjon Kvitkovski ja Ariadna Kaljusaar)
Piirkondlikus individuaalse voorus sai Artur Tšužas III koha. Meeskondlikus võistluses aga said Egor Kokkel, Artur Tšužas, Semjon Kvitkovski ja Ariadna Kaljusaar I koha ning Alisa Brenkina, Albina Lobanova, Gregor Tristan Tõkke, Simon-Henry Peepmaa III koha. Meeskondliku võistluse võitja pääses vabariiklikusse vooru. Kuna aga individuaalvõistluse piirkondlik I ja II koht ei saanud osaleda vabariiklikul võistlusel, siis pääses Artur osalema ka individuaalvõistlusele.  Võistlus toimus 3. 03. 2023 Tartus.
Üsna pea saime kutse Stenbocki majja vastuvõtule 24.03. 2023, kus selgus, et VIII üleriigilise ühiskonnaõpetuse vabariiklikul olümpiaadil said meie kooli meeskonnavõistlusel osalejad 10. koha vabariiklikkusse vooru kutsutud 32. meeskonna seas ning Artur individuaalvõistluses 15. koha 40 vabariiklikusse vooru kutsutu hulgas.
“Mul on väga hea meel ärksaid noori Stenbockis majas näha. Küllap nii mõnelgi nendest hea ühiskonnatunnetusega noortest on tulevikus siia majja professionaalina asja, aga olulisim veel on see, et Eesti noored oskaksid ühiskonnas toimuvat märgata ja mõista” ütles riigisekretär Taimar Peterkop. “Ma tänan väga ka neid õpetajaid, kes on võtnud vaevaks noori juhendada. Õpilaste ees ei saa seista ilma loovuse, mõtteerksuse ja tundliku ühiskondliku närvita ja tänu selliste õpetajate igapäevatööle on Eesti tulevik kindel,” lisas ta.
Ühiskonnaõpetuse aineolümpiaad on oluline, et uus põlvkond saaks kiiresti muutuvatest ühiskonna, poliitika ja majandusoludest aru ja oskaks teha  parimaid otsuseid ja valikuid, et meie ühiskond oleks kestlik. Olümpiaad kannab endas laiemat tähendust, innustades nii õpilasi kui ka õpetajaid ühiskonnas aktuaalsete teemadega kursis olema ja kaasa rääkima. Olümpiaadi korraldajate missiooniks on aktiivse kodaniku kujundamine. Seekordse olümpiaadi teemad põhikooli III astmes olid: meedia ja teave, Euroopa Liidu põhiväärtused, riigikogu valimised 2023, majandussüsteemid. Olümpiaadil osales kokku 2271 õpilast kõigist Eesti piirkondadest. Keskmises vanuseastmes, põhikooli III astmes (7.-9. klass) võttis individuaalvõistlusest osa 743 õpilast ja võistkondlikust olümpiaadist 162 võistkonda (igas 4 liiget, kokku 648 õpilast).
Selline tunnustus oli suur au ja kiitus meile kõigile!
Suur tänu kõigile piirkondlikus ja vabariiklikus voorus osalejatele! Te olete ühe kogemuse võrra rikkamad ja saate end proovile panna juba ülejärgmisel õppeaastal, sest olümpiaad toimub üle aasta.
Teksti koostasid: Kristi Klaamann
 
 
KONTAKTID
Jõhvi Põhikool
 Hariduse 5 
         Jõhvi, Ida-Virumaa
         41534 Eesti

    5668 8840
         Kõik telefonid
 
        

Arvetekeskus
         fff0084@arved.ee
 
      Koolimaja avatud
       7.15 avatakse koolimaja
       20.00 suletakse koolimaja

       8.00 avatakse spordikooli 
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed
       17.00 suletakse spordikooli
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed         ​

 
               
​​
TUNDIDE AJAD
1. 8.30 - 9.15
2. 9.25 - 10.10
söövad 1.-3. klassid
3. 10.30 - 11.15
söövad 4. - 6. klassid
4. 11.35 - 12.20
söövad 7. - 9. klassid
5. 12.40 - 13.25
6. 13.35 - 14.20
PPR söök
7. 14.30 - 15.15
8. 15.25 - 16.10
PROJEKTID JA KOOSTÖÖPARTNERID



 

 


 
AVALEHT KOOLIPERE ÕPPIMINE KOOLIELU DOKUMENDID AJALUGU TUNNUSTAME VASTUVÕTT