Tagasivaade Teadlaste Ööle

Tagasi
Reede, 29. september oli meie koolis tavapärasest erinevam. Juba hommikul kooli rutates võis uksest sisenemas näha roboteid, tohutute kottide, torude, traatide ja kastidega õpilasi ning lapsevanemaid. Toimus Teadlaste Öö festival. Käesoleva aasta põhiteemaks oli teaduseetika.
 
Meie kooli kõige väiksematel õpilastel oli võimalus sellel päeval tulla kooli kostümeeritult, kuna toimus stiilipäev „Robotid". Tore oli vaadata, et õpilased olid stiilipäevaks väga põhjalikult valmistunud. Samuti toimus 1.- 4. klassi õpilastele orienteerumisvõistlus.
 
Päeva kõige põnevam hetk saabus siis, kui kahe tunni jooksul tuli 1.-7. klassi õpilastel näidata oma loovust ning meeskonnatöö oskust nii leiutiste, robotite, tuleviku linnade, õpetajate kui ka koolide loomisel. Tuleb tunnistada, et meie õpilased on ääretult nutikad, sest teise korruse fuajee täitus enneolematult vahvate töödega. Kes meist poleks näiteks unistanud iseliikuvast tolmurobotist või alati rõõmsast robotõpetajast, kes aitab õppida. Siinkohal kutsun kõiki lapsevanemaid õpilaste töid uudistama. Vaata, mis toimus galeriist.
 
8. ja 9. klassi õpilastele esinesid külalislektorid. Põhikooli aulas pidas 8. klassi õpilastele hariva loengu meie enda vilistlane, polaaruurija Enn Kaup, kes tutvustas noortele Antarktikat. Gümnaasiumi aatriumis said 9. klassi õpilased ülevaate kloonimisest ning meetoditest, kuidas tehakse katseklaasiloomi. Viimati nimetatud teemal esines õpilastele Eesti Maaülikooli doktorant Elina Mark. Nii 8. kui ka 9. klassi õpilased said oma teadmised proovile panna loodusviktoriinis, kus tõeliseks „pähkliks“ osutus ära arvata, kes on limusiin Elton (õige vastus: lihaveis). Olgu siinkohal täpsustatud, et õpilased võisid vastamisel kasutada internetti.  
 
Päeva lõpus oli õpilastel ja vanematel võimalus osaleda töötubades, kus õpetati näiteks CD-hõljuki, elektrikirpude, kõrrepilli, söödava paberi ja laavalambi tegemist. Lisaks nimetatule oli võimalus osaleda multikate tegemisel ning tutvuda ebanewtonliku vedeliku ning elektriga inimese elus. Rõõm on tõdeda, et õpilaste huvi töötubade vastu oli suur, sest nii mõnigi töötuba täitus juba enne, kui registreerumine oli lõppenud. Esmakordselt abistasid õpetajaid töötubade läbiviimisel lapsevanemad. Kahe töötoa vahel toimus aulas 3.a klassi lapsevanemate teadusteatri etendus, mille käigus jutustati humoorikas lugu Kuule lendamisest ning ühtlasi tutvustati mitmeid põnevaid katseid.
Pilte üritusest näed galeriist.
 
Eraldi postitus tuleb erinevate võistluste tulemustest.
 
Suur tänu kõikidele õpilastele, õpetajatele ning vanematele aktiivse osalemise eest Teadlaste Öö festivalil!
 
Kristelle Kaarmaa   
KONTAKTID
Jõhvi Põhikool
 Hariduse 5 
         Jõhvi, Ida-Virumaa
         41534 Eesti

    5668 8840
         Kõik telefonid
 
        

Arvetekeskus
         fff0084@arved.ee
 
      Koolimaja avatud
       7.15 avatakse koolimaja
       20.00 suletakse koolimaja

       8.00 avatakse spordikooli 
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed
       17.00 suletakse spordikooli
       ja gümnaasiumi poolsed
       vaheuksed         ​

 
               
​​
TUNDIDE AJAD
1. 8.30 - 9.15
2. 9.25 - 10.10
söövad 1.-3. klassid
3. 10.30 - 11.15
söövad 4. - 6. klassid
4. 11.35 - 12.20
söövad 7. - 9. klassid
5. 12.40 - 13.25
6. 13.35 - 14.20
PPR söök
7. 14.30 - 15.15
8. 15.25 - 16.10
PROJEKTID JA KOOSTÖÖPARTNERID



 

 


 
OTSETEE
AVALEHT KOOLIPERE ÕPPIMINE KOOLIELU DOKUMENDID AJALUGU TUNNUSTAME VASTUVÕTT