Jõhvi Põhikooli muusikalised tegemised

Kevadine aeg on alati sündmusterohke periood lauluhuvilistele õpilastele.  Hetkel käivad viimased ettevalmistused suviseks laulu-ja tantsupeoks.
Koolis tegutseb  3 laulukoori, kellega on terve aasta laulupeo repertuaari õpitud. Poistekooril ja lastekooril on ülevaatused juba toimunud ja on ka teada, et need koorid pääsesid  laulupeole. Mudilaskoori ülevaatus toimub alles  5. mail. Aprillis toimuvad ka tantsu- ja võimlemisrühmade ülevaatused.
Lasteaed „Kalevipoeg“ kutsus meie kooli õpilasi, kes on ühtlasi ka „Kalevipoja“  vilistlased, esinema lasteaia 50. juubelipeole, mis toimus 15.veebruaril. Erinevas vanuses õpilased harjutasid vahetundides laulu ühiseks etteasteks. Oli suur rõõm, et meid esinema kutsuti.
22.veebruaril toimus meie naaberkoolis Jõhvi Gümnaasiumis suurejooneline öölaulupidu, kus osales ka meie kooli lastekoor. Üritusel osalesid mitmed Ida-Virumaa täiskasvanute koorid ja õpilaskoorid. Koorid astusid üles nii eraldi kui lauldi koos isamaalisi  ühislaule.
Koolis tegutseb juba mitmendat aastat väga tubli vokaalansambel, kes osales teist aastat järjest Ida- Virumaa vokaalansamblite ja solistide päeval, mis toimus 18.märtsil. Jõhvi põhikooli ansambel pälvis suure publiku ja žürii poolehoiu.  Publiku lemmiku häälte enamusest jäi meil puudu 1 hääl ja žürii pidas meid eripreemia vääriliseks.
Juba mitmendat korda korraldab Eesti Meestelalu Selts  üle- eestilisi poiste lauluvõistluseid.  Esmakordselt osales ka meie kool maakondlikus eelvoorus, kus astusid üles  Henri Marten Mihkelson ja Paul Pärt. Paul Pärt pääses edasi ka poolfinaali, mis toimus 26. märtsil Tartus.

Jõhvi Põhikooli lapsed saavutasid häid tulemusi Jõhvi lauluvõistlusel "Laulukevad 2017", mis toimus pühapäeval, 2. aprillil Jõhvi Kontserdimajas. Meie kooli õpilased said mitmeid auhinnalisi kohti. 7-8 aastaste vanuserühmas saavutas Annabel Aadumäe III koha. 9-10 aastaste laululaste hulgas saavutasid Adeele Olt I koha, Hanna-Maria Peetsalu II koha ja Lisett Pullerits III koha. 11-12 aastaste seas saavutas Paul Pärt I koha. 13-14 aastaste vanuserühmas peeti I koha vääriliseks Deborah Šapovalovit ja viimases vanuserühmas saavutas Kertu Zahharov I koha. Õpilasi juhendas Küllike Šapovalov.