Meenutusi jõulukuust

Tagasi
Advendiküünla süütamine
Nagu traditsiooniks on saanud, loovad esimese jõulutunde koolis kolmandad klassid, kes advendiaja saabudes käivad klassides esimest advendituld süütamas.

Jõululaat
9. detsembril oli üle aastate rahvarohkeim jõululaat. Jõululaadal osales ligi 200 last. Müüdi käsitööd ja loomulikult maiustusi. Müüjate hulgas oli ka 9. klassi tüdruk Marii-Heleen Maivel, kes on osalenud jõululaadal kõik 9 õpitud aastat. Kui küsisime Marii-Heleeni käest, miks ta on osalenud kõik need üheksa aastat, oli vastus lihtne, talle väga meeldib jõululaat, mis on õpilasele hea võimalus raha teenimiseks. Nende aastate jooksul on Marii-Heleen teinud mõnd tähelepanekud seoses jõululaadaga:
„Toote hind võiks olla 1-2€.  Kui sa tahad midagi kallimalt müüa, siis on tähtis, et see näeks väga hea välja. See on tähtis iga toote puhul, aga eriti tähtis toidu puhul. Mida ilusam ja värvilisem see on, seda suurem on tõenäosus, et see müüb hästi. Arvestada võiks, et suur osa ostjatest on algklasside lapsed, seega on hea panna kohe selged hinnad välja, et neil oleks julgem osta. Kindlasti on vaja ka oskust müüa, mõnel tuleb see loomulikult ja suudab ükskõik, mille ükskõik, mis hinna eest maha müüa. Ära karda, need oskused tulevad ise ka aastate jooksul. Ettevalmistus on vähemalt minu jaoks hästi raske osa. Mina isiklikult soovitaks hakata ette valmistuma umbes 2 nädalat enne laata.„


Jõulupeod
2.-3. klasside jõulutrallil said lapsed ühiselt laulda, mängida, tantsida ning osaleda piparkookide valmistamise ajaloo viktoriinis. Loomulikult ei puudunud peolt Jõuluvana.
1. klassid esitasid traditsiooniliselt jõulunäidendi. Sellel aastal rääkis lugu päkapikk Nääpsust, kes loo lõpus muutus heaks ja leidis endale sõbra. Näidendisse olid põimitud jõuludeks õpitud luuletused, laulud ja tantsud.
7.-9. klassi jõulupeo teemaks oli „Jõhvi Põhikool kõlab tuttavalt“. Jõulupeo organiseerisid ja korraldasid 8. klassi tüdrukud Raina Rostin ja Birgit Saart. Klassidele loositi tuntud artistide palad, mida nad pidid esitama. Eeskavadega oli palju vaeva nähtud ning need olid huvitavad. Kohtunikud olid Küllike Šapovalov, Margit Kollo, Kersti Smorodina ja Martin Aller, kes olid vastavalt kehastunud Tanja Mihhailova-Saareks, Andrus Vaarikuks, Evelin Võigemastiks ja Olev Osoliniks. Kohtunikud tunnistasid parimaks kavaks 9.a ja 9.b klassi ühisnumbri. Esmakordselt astus õhtujuhi rollis üles Marius-Daniel Vähk. 
4.-6. klasside jõulupeo teemaks oli „Jõuluvisioon“. Iga klass sai ise valida, millist riiki ta sooviks esindada ning ka meelepärase laulu ja laulja sai iga klass endale ise valida. Õhtujuhtideks olid Henri Marten Mihkelson ja Jasper Jonel Enok. Jõuluvisiooni lood olid eriilmelised ning parimaks osutus 6.a klassi Rootsi esinemine. Võitjad rõõmustasid suurepärase auhinna üle, milleks oli  korraldada järgmise aasta jõulupidu.  

Jõulupidude pilte vaata galeriist.
Jõulupidusid pildistasid fotoringi õpilased ja nende juhendaja Andres Mikkor

Teistmoodi koolipäev
Kooli viimasel päeval aga oli 4.-9. klassi õpilastel võimalus osaleda ja õppida tavapärasest erinevates tundides. Toimusid töötoad, kus õpetati näiteks kandlega jõululugude saatmist, sushi valmistamist, autode pukseerimist, jõulukaunistuste tegemist jne. Suur tänu kooliperele appi tulnud lapsevanematele ja külalistele (Gerri Orgma, Kristel Maalman, Kristjan Pikhof, Jaan Kollo, Ilona Kuningas, Ardo Virkebau ja Jelena Kallavus), kes samuti töötubasid läbi viisid.  
Tavapäraste tundide asemel said 1.-3. klasside õpilased tegutseda erinevates töötubades ning kuulata loenguid põnevatel teemadel. Kooli aulas vestlesid õpilastega raamatukogu töötaja Reet, kes rääkis jõulukommetest erinevates maades ning tutvustas jõuluteemalisi raamatuid. Päästeametnik Lilian Pärnsoo rääkis jõuludest ja tuleohutusest. Külas käis ka politseikoer, kes demonstreeris oma oskuseid. 
Töötubades oli õpilastel võimalus meisterdada säravaid jõululaternaid, nutikaid jõulukaunistusi ning proovida kätt elektroonikaseadmete kokkupanemises. Töötubasid viisid läbi toredad TalTechi Ida-Virumaa Kolledži tudengid. 
Pilte töötubadest saab vaadata galeriist.

Päeva lõpetas juba traditsiooniks saanud jõulukontsert Jõhvi Mihkli kirikus. Sellel aastal esinesid Neeme Ots trompetil ja Tiia Tenno orelil.
 
KONTAKTID
Jõhvi Põhikool
Hariduse 5
Jõhvi, Ida-Virumaa
41534 Eesti
33 95 790

Arvetekeskus
         johvi.arved@dstream.ee
 
      Koolimaja avatud
       E-R 7.00-20.00,
       koolivaheaegadel vastavalt
       vajadusele
 
 

 
TUNDIDE AJAD
1. tund:     08:30 - 09:15
2. tund:     09:25 - 10:10
3. tund:     10:30 - 11:15
4. tund:     11:35 - 12:20
5. tund:     12:40 - 13:25
6. tund:     13:35 - 14:20
7. tund:     14:30 - 15:15
8. tund:     15:25 - 16:10
PROJEKTID JA KOOSTÖÖPARTNERID

 

 


 
AVALEHT KOOLIPERE ÕPPIMINE KOOLIELU DOKUMENDID AJALUGU TUNNUSTAME VASTUVÕTT PAKUME TÖÖD