Lapsesuu ei valeta. "Kes on teadlane ja millega ta tegeleb?"

Teadlaste Öö festivali raames uuriti 1.-4. klassi õpilaste ettekujutust teadlastest ja nende tegemistest.

Õpilastele esitati neli küsimust ning lisaks paluti joonistada pilt teadlasest.
Alljärgnevalt tuuakse välja mõned eredamad näited õpilaste vastustest.

Küsimusele, kes on teadlased vastasid õpilased kõige sagedamini, et nad on targad inimesed, inimesed, kes teavad keemiat väga hästi ning kes midagi kogu aeg uurivad.

Õpilaste arvates tegelevad teadlased niisuguste asjadega, millega normaalsed inimesed ei tegele, vaatavad puuke mikroskoobi all, leiutavad uusi asju, teevad pauku ja pidevalt katsetavad midagi.

Küsimusele, kuidas teadlast ära tunda anti õpilaste poolt väga originaalseid vastuseid. Teadlase tunneb ära selle järgi, et nad on veidrad, naljakad, kannavad ägedaid prille, sageli on neil seljas valge labori vest ning kindlasti on nad targad ja vanad.

Teadlaste suurimateks avastusteks peetakse näiteks tähtede leidmist, uute planeetide avastamist, ka seda, et kartul laeb telefoni ning roboteid. Tänu teadlastele me teame, kui palju on inimesi maailmas.

Seda, kuidas õpilased joonistasid teadlasi näeb pisikeses fotogaleriis, mis on lisatud kirja lõppu.

Täpsemalt saab õpilaste vastustega tutvuda järgmise aasta varakevadel, kui antud teemal valmib 8. klassi õpilaste loovtöö.
Joonistused pildistas üles ja kirjutas kokkuvõtte õp Kristelle Kaarmaa.