9. klassid käisid programmi "Minu riik" raames Tallinnas

Mitu kandidaatriiki on ootamas Euroopa Liidu liikmesriigiks saamist? Millal ehitati Eesti parlamendihoone? Milline on Tallinki kruiisi uus Dance Factory Eesti 100 teemaline sõuprogramm?

Nendele küsimustele teavad vastuseid Jõhvi Põhikooli 9. klasside kollektiivid, kes külastasid veebruarikuu viiendal päeval Tallinna Euroopa Liidu Maja, Riigikogu ning Tallinki laeva Victoria I.

Euroopa Liidu Majas tutvusid peagi eksamitele suunduvad õpilased Euroopa Liidu kui institsiooni ajalooga. Huvitav loengukooslus oli üles ehitatud rikkaliku pildi- ja faktimaterjaliga. Kas teie teate, mitu kandidaatriiki on Euroopa Liidu liikmesriigiks saamist ootamas? Meie üheksandikud seda vastust nüüd teavad – kuus (Türgi, endine Jugoslaavia Vabariik Makedoonia, Montenegro, Serbia, Albaania, Island).

Kui juba pealinnas olla, siis tasub külastada ka Toompea lossi ja Riigikogu hoonet. Riigikogu hoone kerkis arhitektide Eugen Habermanni ja Herbert Johansoni kavandite järgi aastatel 1920-1922, Toompea linnuse südamesse. Pikalt ei saa siinkohal hoonest rääkida, sest muidu ei ole tulevastel põlvedel enam ekskursioonidel huvitav käia. Mainimist väärib aga see, et kohtusime oma külastusretkel ka Vabaerakonna esimehe Artur Talvikuga, kes tutvustas meile hoone ajalugu, istungisaali paigutust ning vastas loomulikult ka laste küsimustele. Artur Talvik andis Jõhvi Põhikooli kasvandikele ka soovituse – olla aktiivne ja eelkõige julge, sest see viivat sihile!

Tallinki Victoria I kruiisilaeval said lapsed vaadata ühe suurima Skandinaavia showproduktsiooni Dance Factory Eesti 100 teemalist sõuprogrammi. Oli nii rahvatantsu kui ka Eestile omast lauluviisi. Minge kaema!

Suur kummardus kodanikuhariduse programme Minu Riik korraldusmeeskonnale.

Õpilastega koos käisid Tallinnas Hendrik Pillmann (tekst) ja Liivi Jõemets (fotod).